标题 | #MeToo |
广告公司 | Deutsch NY |
广告战役 | #MeToo |
广告主 | Me Too Movement/Girls for Gender Equity |
品牌 | Girls for Gender Equity |
Posted | 4月 2019 |
行业领域 | 机构/公益组织/非盈利组织 |
媒体类别 | Web Film |
长度 | |
音效 | 740 Sound Design & Mix |
音乐公司 | Duotone Audio Group |
音效设计公司 | Duotone Audio Group |
Founder | Tarana Burke |
Chief Strategist (Girls for Gender Equity) | Tarana Burke |
Managing Partner | Mervyn Marcano |
Communication + Engagement (Blackbird) | Mervyn Marcano |
Chief Creative Officer North America | Pete Favat |
EVP Executive Creative Director | Jorge Calleja |
美术指导 | Jorge Calleja |
EVP Head of Design | Adhemas Batista |
创意总监 | Carmen Love |
文案 | Chelsea Curry |
美术指导 | Katie Dittman |
Chief Strategy Officer | Kelsey Hodgkin |
SVP Executive Producer | Mary Ellen Duggan |
SVP Executive Integrated Producer | Margaret Nickerson |
Senior Integrated Producer | Jesse Pugh Ferguson |
SVP Director of Integrated Business Affairs | Gabriela Farias |
SVP Director of Traffic Operations | Carie Bonillo |
Senior Integrated Business Affairs | Saeyoung Kim |
President Deutsch Los Angeles | Kim Getty |
EVP Group Account Director | Montse Barenna |
Vice President (VP) | Acacia May |
Director of Experience | Acacia May |
客户主管 | Nissa Gutierrez |
VP Director of Communications | Mikaela Liboro |
PR manager | Karina Brennan |
音效 | Steelhead |
音频工程师 | Cayce Sylvester |
Managing Director | Ted Markovic |
执行制片 | Adam Becht |
Terry Miglin | |
制作公司制片 | Patrick Lewis |
Mixer | Chris Pinkston |
执行制片 | Scott Ganary |
制作公司制片 | Jeff Martin |
Assistant Mixer | Will Pugh |
Mix Engineer | Tom Paolantonio |
Mix Engineer | Matt Miller |
Assistant Mixer | Lisa Mermelstein |
执行制片 | Susie Boyajan |
制作公司制片 | Kayla Phungglan |
导演 | Pedro Lavin |
设计师 | Pedro Lavin |
Animation Director | Marika Cowan |
设计师 | Marika Cowan |
动画 | Mayukh Goswami |
音乐作曲家 | Sean Wehrli |
执行制片 | Lydia Holness |
制作公司制片 | Jodi Kraushar |
制作公司制片 | Nyenye Kitchings |
动画 | Mayukh Goswami |
音乐作曲家 | Sean Wehrli |
制作公司制片 | Jodi Kraushar |
制作公司制片 | Nyenye Kitchings |
制作公司 | Hornet |
导演 | Natalie Labarre |
执行制片 | Hana Shimizu |
Head of Production | Sang-Jin Bae |
Development Producer | Kristin Labriola |
Senior Producer | Cathy Kwan |
剪辑师 | Stephanie Andreou |
Production Coordinator | Riley Spencer |
Storyboard Artist | Natalie Labarre |
Animator | Natalie Labarre |
Animator | Sami Healy |
Animator | Sara Litzenberger |
Composition | Mike Luzzi |
动画 | Angela de Vito |
动画 | Natalie Labarre |
动画 | Sami Healy |
动画 | Sara Litzenberger |
Animation Interns | Andres Padilla |
Animation Interns | Ella Dobson |
Animation Interns | Kathleen Gleeson |
Animation Interns | Seongjin Yoon |
音乐作曲家 | Ted Wiggin |
Design Studio | Elastic |
Creative Supervision | Heidi Berg |
Creative Supervision | Lisa Bolan |
Type Designer | Benjamin Woodlock |
动画 | Steven Biggert |
动画 | Earl Burnley |
动画 | Alex Silver |
Cel Animation | Michael Relth |
Cel Animation | Jahmad Rollins |
剪辑师 | Rachel Fowler |
Senior Producer | Paul Makowski |
Head of Production | Kate Berry |
执行制片 | Luke Colson |
Managing Director | Jennifer Sofio-Hall |
Executive Creative Director Partner | Brien Holman |
Executive Director Brand Partnerships Partner | Jayson Whitmore |
Managing Director Partner | Jen Lucero |
美术指导 | Juliet Park |
美术指导 | Heather-Lynn Aquino |
执行制片 | Heather-Lynn Aquino |
执行制片 | Rhys Demery |
Head of Production | Eric Zapakin |
音乐 | Doutone |
Managing Director | David Leinheardt |
执行制片 | Ross Hopman |
制作公司制片 | Gio Lobato |
Sound Designer | Juan Aboites |
Sound Designer | Andy Green |
执行制片 | Greg Tiefenbrun |
Audio Post | Greg Tiefenbrun |
Musicology | Dan Dixon |