标题 | Puss in Boots: The Last Wish - The Trident |
广告公司 | Dreamworks Animation |
广告战役 | Puss in Boots: The Last Wish |
广告主 | Universal Pictures |
品牌 | Puss in Boots: The Last Wish |
Posted | 1月 2024 |
行业领域 | 电影制作 |
媒体类别 | Branded Content |
长度 | |
Final Layout Artist | Brian Riley |
Layout Artist | Matt Sullivan |
Voice Talent | Antonio Banderas |
EVP Digital Marketing | Alex Sanger |
广告经理 | Justin Pertschuk |
广告经理 | Nicole Schlegel |
广告经理 | Bryce Sherman |
广告经理 | Trevor Shannon |
广告经理 | Brianne Richards |
广告经理 | Samantha Wulff |
Client, VP Creative Advertising | Claire-Marie Murphy |
Post-production Producer | Jennifer Lapp |
Motion Graphics Designer | Mark Rauscher |
Client, EVP Multicultural Marketing | Fabian Castro |
剪辑师 | Adam Dunn |
Post-production Producer | Ryan DePesa |
文案 | Frank Barker |
导演 | Matt Flynn |
Storyboard | Matt Flynn |
制片 | Angie Howard |
Editorial (Lead) | Steve Vallino |
剪辑师 | Shad Stack |
Animation Supervisor | John Hill |
CG Supervisor | Damon Crowe |
CG Supervisor | Christopher Sprunger |
CFX Supervisor | Damon Riesberg |
Character Effects Artist | Damon Riesberg |
动画 | Julien Bocabeille |
动画 | Andrew Harkins |
动画 | Aly Killian |
动画 | Garrett O'Neal |
动画 | Ryan Page |
动画 | Ryan Vicik |
动画 | Justin Weg |
动画 | Jeff Williams |
CG Modeler | James Stapp |
CG Modeler | Bear Williams |
Surfacer | Lisa Slates Connors |
Rough Layout Artist | Zac Cavaliero |
Final Layout Artist | Stuart Campbell |
Character Effects Artist | Katy Callaway |
Character Effects Artist | Josh LaBrot |
Character Effects Artist | Jose Lopez |
Character Effects Artist | Amy Shimano-Rembuskos |
Character Effects Artist | Joe Spadaro |
Character Effects Artist | Eric Warren |
Effects Artists | Daniel Bruzzese |
Effects | Michael Losure |
Effects Artist | Michael Losure |
Effects | Zhao Wang |
Effects Artist | Zhao Wang |
Lighter | Jeff Kasunic |
Lighter | Diego Duarte Ramirez |
Compositor & Image Finaling Artist | Travis Wheat |
Compositor & Image Finaling Artist | Shao Zhang |
Production Team | Sebastian Torrelio |
Production Team | Kelli Yamaguchi |
Production Team | Asia Evans |
Production Team | James Wood |
动画 | Nicolas Prothais |
动画 | John Wong |
动画 | Kyle Kim |
动画 | Brendan Kirschbaum |
CG Modeling | Erin Caswell |
Character Effects | Ryan Ruiz |
Lighting | Danny Jensen |
文案 | Sherri Jacobsen |
Talent | Harvey Guillén |
后期制作 | Inside Job |
制作公司 | Dreamworks Animation |
执行制片 | Joel Crawford |
执行制片 | Januel P. Mercado |
执行制片 | Mark Swift |
执行制片 | Michael Vollman |
广告经理 | Marian Mansi |
广告经理 | Ashley Reese |
广告经理 | Julie Harter |
Artist | Eric Bauza |
Artist | Florence Pugh |
Artist | Margo Rey |
Artist | Ray Winstone |
Artist | Samson Kayo |
Production Associate | Asia M. Evans |
Visual Development Artist | Tom Macdougall |
CG Modeler | Sarah Vawter |
Rigging | Lynsey K. Horton |
Surfacing Artist | Lisa Slates Connors |
Surfacing Artist | Owen Demers |
Surfacing Artist | Derrick Nau |
动画 | Elisabeth Franklin Constantine |
动画 | Nicholas Prothais |
Character Effects Artist | Nicholas Augello |
Character Effects Artist | Joseph Spadaro |
Effects Artist | Aaron C. Adams |
Effects Artist | Hesham Eissa |
Effects Artist | Jinguang Huang |
Effects Artist | Nyoung Kim |
Effects Artist | Jim Koonce |
Effects Artist | Toby Abraham Rosen |
Lighting | Brooke Beane |
Lighting | James Fetter |
Lighting | Tsuyoshi Kobayashi |
Lighting | Doris Wang |
Lighting | Andy Wu |
Image Finaling Artist | Marie-Soleil Chabot |
2D Compositing Artist | Marisa Ledina |
Finishing Colorist | Gregory K. Creaser |
Sound Design and Mix | Rick Hromadka |
音乐 | Heitor Pereira |
Production Accountant | Mary Akopyan |
Casting | Christi Soper Hilt |