标题 | War on the Floor |
广告公司 | BBH New York |
广告战役 | War on the Floor |
广告主 | Sony Corporation of America |
品牌 | Playstation |
首次发布日期 | 2018 / 2 |
行业领域 | 视频游戏/电玩控制器 |
媒体类别 | Digital Installation |
长度 | |
后期制作 | Platige Image |
Mix | Sound Lounge |
Senior Vice President | Eric Lempel |
Vice President (VP) | Asad Qizilbash |
Director of Marketing | Mike Webster |
Senior Brand Manager | TJ Consunji |
Product Marketing | Josh Sepielli |
Marketing Specialist | Brent Gutierrez |
Brand Manager | Tiffany Chin |
Marketing Program Manager | Morgan Haro |
Senior Director of Video Production | Michael Brynteson |
Senior Manager of Production | Peter Hathaway |
Casting | Jamie Bafus |
Agency | BBH New York |
首席创意官 | Gerard Caputo |
Creative Chairman | John Patroulis |
集团创意总监 | Hugo Bierschenk |
集团创意总监 | Dean Woodhouse |
集团创意总监 | Daniel Bonder |
集团创意总监 | Dave Brown |
联合创意总监 | Diego Fonseca |
联合创意总监 | Taylor Marsh |
Head of Production | Kate Morrison |
Content | Corinne Porter |
Director of Business Affairs | Librado Sanchez |
Head of Account Management | Brett Edgar |
客户总监 | Kendra Schaaf |
客户经理 | Johnny Skwirut |
Chief Strategy Officer | Kendra Salvatore |
Strategist | Dylan Fauss |
客户企划 | Darus Zahm |
Strategist | Zack Green |
项目经理 | Justin Marciani |
项目经理 | Cameron Wells |
Projection Event Production Company | Quince Imaging |
执行制片 | Scott Williams |
Lead Projection | Jay Hutchison |
Project Producer | Eric Gazzillo |
Projectionist | Evan Doss |
Media Server Operator | Liam O |
Projection Design | Anthony Magdon |
导演 | Tomek Baginski |
执行制片 | Zicz |
制作公司制片 | Justyna Supernak |
特效 | Kamil Pohl |
美术指导 | Michał Niewiara |
Motion Capture Studio | Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios |
Senior Manager of Production | Neil Ingram |
Senior Manager | James Scarafone |
项目经理 | Teresa |
Manager | Stephen Olsen |
Supervisor | Matt Bauer |
Supervisor | Bill Beemer |
Studio Technician | Ryan Beeson |
Studio Technician | Anthony Pintor |
Technician | Matthew O |
Technician | Jeffrey Price |
Technician | Sean Sterling |
Technician | Wesley Welcomer |
Technician | Charles Searight |
Line Producer | Walter Gray IV |
Line Producer | Andrew Marroquin |
Engineer Developer | Mariah Hale |
Production Coordinator | Cristina Robles |
Stage Coordinator | Keith Presswood |
Composition | Bear McCreary |
制作公司制片 | Peter Scaturro |
制作公司制片 | Keith Leary |
制作经理 | Joel Yarger |
Engineering | Anthony Caruso |
Engineering | Steve Kaplan |
Engineering | Nick Spezia |
剪辑公司 | Andrew Buresh |
Orchestration | Edward Trybek |
Orchestration | Henri Wilkinson |
Orchestration | Jonathan Beard |
Copyist | Andrew Harris |
Scoring Coordinator | Sam Ewing |
Scoring Coordinator | Kaiyun Wong |
Scoring Assistant | David Matics |
Scoring Assistant | Andrew Ransom |
Assistant Composer | Marisa Gunzenhauser |
Orchestra Contractor | Alan Umstead |
Vocal Contractor | James Fitzpatrick |
音效设计公司 | Yellowcab studios |
Lead Sound Designer | Olivier Ranquet |
Sound Design Producer | Corinne Binion |
Mixer | Rob DiFondi |
音频 | Liana Rosenburg |